ساختمان و شهرسازی

کامپوزیت های پلاستیکی تقویت شده با الیاف (FRP) به علت خواص برتر آنها نسبت به مواد ساختمان سازی قدیمی، دارای دامنه کاربردی وسیعی در ساخت و ساز می باشند. خواص ممتاز اصلی آنها شامل وزن کاهش یافته، نیاز کمتر به سازه نگهدارنده، مقاومت یه خوردگی و پوسیدگی عالی می باشند. به علاوه نیاز کم به نگهداری و تعمیرات منجر به کاهش هزینه ها می گردد. همچنین هزینه های نصب و انتقال نیز به علت کمتر بودن هزینه های نصب و راه اندازی مواد سبک تر، کاهش می یابد.

میله گرد های FRP/GRP به طور قابل ملاحظه ای مشکلات تنزل و افت کیفیت ناشی از خوردگی میله گرد های فولادی را از بین برده اند. این محصولات کامپوزیتی دارای خواصی همچون مقاومت به خوردگی، وزن سبک، خواص مکانیکی عالی و استحکام کششی بالا می باشند. وزن آنها تقریبا 4 برابر سبک تر از میله گرد فولادی بوده و استحکام کششی معادل با 1/5 برابر میله گردهای فولادی از خود نشان می دهند.

از جمله کاربردهای محصولات کامپوزیتی شرکت دانش بنیان کامپوزیت آسیا می توان به تونل های تاسیسات شهری، گارد ریل ها، میلگرد آجدار ،انواع تیرهای پالترود شده، درب و پنجره ها به همراه فریم، سینک های ظرف شویی، تجهیزات حمام، علایم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی، تجهیزات ترافیکی، دریچه های منهول، حفاظ ها و نرده ها ، پایه های روشنایی و نیلینگ تونل ها و رمپ ها و گود بردارها ،پل های عابر پیاده بر روی انهار و خیابان ها و ... اشاره نمود.

 

 

project_02-555x312

 WGMA8760